Szukaj na tym blogu

piątek, 21 września 2012

WIELKA GRAMATYKA języka angielskiego Wydawnictwa EDGARD - recenzja

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Edgard dostałam do zrecenzowania książkę WIELKĄ GRAMATYKĘ języka angielskiego. Bardzo ucieszyłam się z tej współpracy bo uwielbiam angielski oraz to wydawnictwo.

WIELKA GRAMATYKA języka angielskiego
dla początkujących i zaawansowanych
TEORIA, PRZYKŁADY, ĆWICZENIA


Informacja o książce od Wydawnictwa:

Wielka gramatyka języka angielskiego umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych niezbędnych do płynnego i swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Książka przejrzyście i zrozumiale objaśnia nawet najbardziej złożone struktury gramatyczne oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce. 

Ponad 130 zagadnień obejmuje zarówno podstawowe jak i bardzo zaawansowane tematy, m.in. wszystkie czasy gramatyczne, przedimki, przyimki, następstwo czasów, inwersję czasownika, zdania warunkowe i mieszane, stronę bierną czasów pefect, zdania przydawkowe definining i non-defining. Teoretyczne objaśnienie gramatyki ilustrują liczne przykłady zastosowania reguł w praktyce. 

Obszerny zestaw blisko 400 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi skutecznie utrwala wiedzę. Dodatkowe zadania podsumowujące pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału i śledzenie postępów w nauce. Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: EDGARD, Warszawa 2010
ISBN: 978 - 83 - 62482 - 10 - 8


Moja ocena:

Jako fanatyczka języka angielskiego i jego nauki skrupulatnie przejrzałam wszystkie wyjaśnienia, całą masę przykładów i opis zastosowania czasów. Ktoś, kto nie jest orłem gramatyki z pewnością poradzi sobie ze zrozumieniem czasów. Rzeczywiście jest mnóstwo przykładów, które ilustrują zastosowanie i rozwiewają wszystkie wątpliwości. Znalazłam nawet temat DZIAŁANIA MATEMATYCZNE Calculations co jest zgodne z podstawą programową nauczania, gdzie jest mowa o łączeniu nauki języków z resztą przedmiotów nauczanych w szkołach. Oto przykład tej strony:


Przedstawię Wam również jedną stronę z czasem gramatycznym Present Perfect Jak widzicie cała strona poświęcona jest na wytłumaczenie konstrukcji i podanie przykładów. Na kolejnych stronach znajdują się przykłady dzięki którym możemy się sprawdzić oraz co najważniejsze na końcu książki jest klucz odpowiedzi, który pozwoli nam zweryfikować nasze odpowiedzi.

Moi uczniowie bardzo chętnie wykonują zadania z tej książki. Jako, że znajduje się tu CAŁA gramatyka to książka odpowiednia jest dla szkoły podstawowej ja i liceum. Od podstawy do zaawansowania.

Muszę się pochwalić swoją kolekcją książek wydawnictwa EDGARD, które zakupiłam już jakiś czas temu i jestem z nich bardzo zadowolona.Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej TUTAJOdwiedźcie również stronę na FB TUTAJ


OSOBIŚCIE POLECAM!

1 komentarz:

  1. również uwielbiam te wydawnictwo :) są naprawdę wspaniali :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...